Ruumide ventilatsiooniõhu jahutamine EcoCooleriga

 

Mis on parim viis hoone jahutamiseks? Vaatleme nelja erinevat võimalust läbi energia efektiivsuse, paigalduse keerukuse, müra ja ventilatsioonikambri paiknemise suhtes.

Komfortne ventilatsioon jahutatud sissepuhke õhuga

kyla-byggnad Alternativ 1

1: Ventilatsiooniseade integreeritud jahutusseadmega EcoCooler

Me soovitame kasutada EcoCoolerit ventilatsiooniseadmetes, et tagada mugav sisekliima. Ruumid võivad olla vabajahutusega, mis tähendab, et enamus aastast jahutab ruume värske õhuga. Kui sellest ei piisa, saavutatakse jahutatud ventilatsiooniõhk EcoCooleri abil kõige energiasäästlikumal viisil. Seadme EER on kuni 7.

 

2: Traditsiooniline paigaldusviis

Traditsionaalse paigaldusviisi puhul jahutatakse vett katusel asuva jahutusseadme läbi, mis suunatakse ventilatsiooniseadme jahutuspatareidesse. Antud paigaldusviis nõuab rohkem hooldust kui integreeritud seadme puhul. Samuti esineb sageli katusel häiriv ventilaatorite müra. 

Traditsionaalne paigaldusviis kasutab suurt pinda katusest mille asemel saaks hoopis asetseda väliterassid, kohvikud või basseinid. Katuste vaba ruume saaks kasutada lõpututel viisidel.
Energiaefektiivsuse seisukohalt traditsionaalse jahutuse ülesehitus on vähem efektiivsem kui EcoCooleri kasutamine. 

Kyla byggnad - Alternativ 2

 


 

Komfortne ventilatsioon jahutustaladega või konvektor seadmetega

Kyla byggnad - Alternativ 3

3: Ventilatsiooniseade integreeritud jahutusseadmega EcoCooler ja jahutustaladega

Et luua kõige efektiivsem lahendus, me soovitame jahutada sissepuhke õhk EcoCooleriga mille EER on kuni 7. Jahutustaladele on võimalik lisada ka eraldi jahutusseade, mis jahutab veel kuni 14 kraadini. See muudab kogu süsteemilahenduse rohkem efektiivsemaks kui traditsionaalne lahendus jahutustaladega. Paigaldatud süsteem on lihtsam ning hinnalt ka soodsam. Vesijahutusseade katusel on märgatavalt väiksem.

 

4: Traditsionaalne jahutus koos jahutustaladega

Tavaliselt kasutatakse vesijahutust ventilatsiooni õhu jahutamiseks temperatuuriga kuni 7 kraadi ja teist vesijahutuse seadet jahutuspalkidele või konvektoritele kuni 14 kraadi. Sellise temperatuuriga vesi saavutatakse keerulistes segamissõlmedes. Antud sõlmede töö aga pole nõnda efektiivne.

Kyla byggnad - Alternativ 4