Korteriühistutele

Kortermajade ventilatsiooni tark renoveerimine

Korterelamute renoveerimise käigus on oluline aspekt energiatõhusa ventilatsioonisüsteemi renoveerimine, mis tagab korterites õhuvahetuse, eemaldades liigse niiskuse. Sellest tingituna muutub kogu mikrokliima mugavamaks.

Kortermaja energiasäästliku süsteemi keskpunkt on tsentraalne kõrge kasuteguriga ventilatsiooniseade.

Mis tähendab kasutegur või effektiivsus? Lühidalt on see värske õhu tagamine minimaalsete kuludega. Ventilatsiooniseade kulutab energiat nii mootoritele kui vajaliku sissepuhkeõhu temperatuuri saavutamiseks.

IV Produkt Envistar Home Concept on ventilatsiooniseadme kontseptsioon, mis on välja töötatud  spetsiaalselt korterelamute ventilatsiooniks ja kasutatakse nii korterelamute renoveerimisel kui ka uute kortermajade jaoks.


Millist lahendust kortermajades kasutada?

Kui oma kortermaja renoveerida, tuleks kaaluda erinevaid ventilatsioonilahendus variante. 

Ühendatud väljatõmbesahtide süsteem sobib kõige paremini u. 70% vanemate korterelamute puhul. Tavaliselt viiakse õhukanalid püstikutest kokku ja ventilatsiooni keskseade paigaldatakse katusele või sinna ehitatud kambrisse. 

IV Produkti Rootsi tehases valminud Home Concept on madala  energiatarbimisega keerulistes oludes, nagu suured ja järsud niiskusemuutused ruumides ja madalad välisõhu temperatuurid.

Just need põhjustavad ventilatsiooniseadmetes jäätumist ning suuri kulusid õhu kütteks.

Home Concept  seade tuli turule 2011. aastal ja on muutunud väga edukaks! Tänapäeval varustab seeria ventilatsiooniga rohkem kui 120 000 korterit. See tähendab, et antud ventilatsiooniseadet on lihtne juhtida ja jälgida ning üürnike ei pea seadme hooldamisel enam häirima.

Home Concept pakub laias valikus ventilaatoreid, mootoreid ja soojusvaheteid, et pakkuda parimat energiatõhusust.

Üha enam inimesi valib eluasemeprojektide jaoks vastuvoolu soojusvahetid, sest ei ole ohtu, et toite- ja väljatõmbeõhk annaksid lõhnasid õhu kaudu edasi.

Meie vastuvoolu soojusvaheti on varustatud unikaalse, patenteeritud sulatustehnoloogiaga – ODS. See tagab kõrgeima võimaliku aastase efektiivsuse, ilma et soojusvaheti külmutamine ja jääga blokeerimine oleks ohtlik.  Samas ei katkesta hetkekski tasakaalustatud õhuvahetust ega teki alarõhku hoonesse.

 • Äärmiselt madal energiatarbimine
 • Aastane energiatagastus- u 89%
 • 1 seade võib varustada 6–160 korterit
 • Lihtne omanikule, paigaldajale ja üürnikule
 • Õhuhulk 0,13-7 m3/s
 • 22 erinevat suurust


  Envistar HOME TOP 
  seadmete seeria on loodud 2011 aastal ja töötab sadades kortermajades üle Skandinaavia.  Nende õhuhulk on tavaliselt kuni 1,15 m³/s. Envistar Top kasutamine säästab kuni 75% põrandapinnast võrreldes traditsioonilise nö. horisontaalse paigaldusega. See teeb Envistar Topi kõige ökonoomsemaks ja energiatõhusamaks lahenduseks olemasoleva põrandapinna jaoks. Lisavarustusena on saadaval jahutusvõimsuse ja jahutuse taastamise järk-järgulise juhtimisega EcoCooleri jahutusseade. Selle tulemusena saate käivitusvalmis lahenduse ventilatsiooni ja mugavuse jahutamiseks, mis ei vaja välitingimusi.

Home Concept EcoHeater on integreeritud soojuspumbaga väljatõmbeõhu seade. Kompressorit reguleeritakse sagedusmuunduri abil, mis tähendab, et EcoHeater reguleerib pidevalt taastuvenergiat. Kui üürnikud teevad süüa või kasutavad dušši, taastab EcoHeater ka täiendava energia, mis tekib kõrgema niiskusesisalduse ja suurenenud õhuvoolu tõttu. See on EcoHeaterile ainulaadne, et ta kasutab selle ära, muutes kompressori automaatikaga väljavisatava sooja õhu temperatuuri võimalikult madalaks. Kokkukogutud energia antakse üle vee tsirkulatsiooni süsteemile kas akupaaki või ose radiaatori ringi.

Enamikul olemasolevatest korterelamutest on ainult üks väljatõmbeventilatsioonisüsteem . Juhtudel, kus ei ole toite- ja väljatõmbeõhu süsteemi , on võimalik väljatõmbeõhu energia siiski effektiivselt taaskasutada. EcoHeaterit on lihtne paigaldada ja pakub märkimisväärset energiasäästu kõrge kompressori COP koefitsendi tõttu.

 • Lihtsam ja odavam paigaldada kui sissepuhkeõhukanalite paigaldamine
 • Annab energiasäästu, mis on võrreldav sissepuhke/väljatõmbe süsteemile üleminekuga
 • Paigaldamine ei häiri üürnikke
 • Haldab 6–60 korterit
 • Õhuhulk 0,2 – 3,0 m3/s
 • 6 erinevat suurust

Loe lähemalt EcoHeateri kohta

Loe lähemalt Home Concept Korterelamutele kohta

Jälgi oma seadmeid läbi IV Produkt pilveteenuse:

Proovi sisselogimisega:
Kasutajanimi: clouddemo@ivprodukt.se
Parool: demo2016