Korteriühistule

Kortermajade ventilatsiooni tark renoveerimine

Korterelamute renoveerimise käigus on oluline aspekt energiatõhusa ventilatsioonisüsteemi renoveerimine, mis tagab korterites õhuvahetuse, eemaldades sealt liigse niiskuse. Sellest tingituna muutub kogu mikrokliima paremaks.

Kortermaja energiasäästliku süsteemi keskpunkt on tsentraalne kõrge kasuteguriga ventilatsiooniseade.

Mis tähendab kasutegur või efektiivsus? Lühidalt on see värske õhu tagamine minimaalsete kuludega. Ventilatsiooniseade kulutab energiat nii mootoritele kui  sissepuhkeõhu vajaliku temperatuuri saavutamisele.

IV Produkt Envistar Home Concept on ventilatsiooniseadme kontseptsioon, mis on välja töötatud  spetsiaalselt korterelamute ventilatsiooniks ja kasutatakse nii korterelamute renoveerimisel kui ka uute kortermajade jaoks.


Millist lahendust kortermajades kasutada?

Kui oma kortermaja renoveerida, tuleks kaaluda erinevaid ventilatsioonilahenduste variante. 

Ühendatud väljatõmbesahtide süsteem sobib kõige paremini u 70%-le vanematele korterelamutele . Tavaliselt viiakse õhukanalid püstikutest kokku ja ventilatsiooni keskseade paigaldatakse katusele või sinna ehitatud kambrisse. 

IV Produkti Rootsi tehases valminud Home Concept on keerulistes oludes madala energiatarbimisega.

Just suured ja järsud niiskusemuutused ruumides ning madalad välisõhu temperatuurid põhjustavad ventilatsiooniseadmetes jäätumist ja õhu kütte väga suuri kulusid.

Home Concept  seade tuli turule 2011. aastal ja on muutunud väga edukaks. Tänapäeval varustab seeria ventilatsiooniga rohkem kui 120 000 korterit. See näitab, et antud ventilatsiooniseadet on lihtne juhtida ja jälgida ning üürnike ei pea seadme hooldamisel enam häirima.

Home Concept pakub laias valikus ventilaatoreid, mootoreid ja soojusvaheteid, et pakkuda parimat energiatõhusust.

Üha enam inimesi valib eluasemeprojektide jaoks vastuvoolu soojusvahetid, kuna ei ole ohtu, et toite- ja väljatõmbeõhk annaksid lõhnasid õhu kaudu edasi.

Meie vastuvoolu soojusvaheti on varustatud unikaalse, patenteeritud sulatustehnoloogiaga – ODS. See tagab kõrgeima võimaliku aastase efektiivsuse ilma, et soojusvaheti külmutamine ja jääga blokeerimine oleks ohtlik. Samas ei katkesta see hetkekski tasakaalustatud õhuvahetust ega lase alarõhul hoonesse tekkida.

 • Äärmiselt madal energiatarbimine
 • Aastane energiatagastus – u 89%
 • Üks seade võib varustada 6–160 korterit
 • Lihtne omanikule, paigaldajale ja üürnikule
 • Õhuhulk 0,13-7 m3/s
 • 22 erinevat suurust


  Envistar HOME TOP 
  seadmete seeria on loodud 2011. aastal ja töötab sadades kortermajades üle Skandinaavia.  Nende õhuhulk on tavaliselt kuni 1,15 m³/s. Võrreldes traditsioonilise (horisontaalse) paigaldusega säästab Envistar Top kasutamine kuni 75% põrandapinnast. See teeb Envistar Topi kõige ökonoomsemaks ja energiatõhusamaks lahenduseks.

Lisavarustusena on saadaval jahutusvõimsuse ja jahutuse taastamise järk-järgulise juhtimisega EcoCooleri jahutusseade

Home Concept EcoHeater on integreeritud soojuspumbaga väljatõmbeõhu seade. Kompressorit reguleeritakse sagedusmuunduri abil mis tähendab, et EcoHeater reguleerib pidevalt taastuvenergiat.

Kui üürnikud teevad süüa või kasutavad dušši, taastab EcoHeater ka täiendava energia, mis tekib kõrgema niiskusesisalduse ja suurenenud õhuvoolu tõttu. See on EcoHeaterile ainulaadne omadus, muutes kompressori automaatikaga väljavisatava sooja õhutemperatuuri võimalikult madalaks. Kokku kogutud energia antakse üle vee tsirkulatsioonisüsteemile – kas akupaagile või otse radiaatori ringi.

Enamikul olemasolevatest korterelamutest on ainult üks väljatõmbe ventilatsioonisüsteem. Juhtudel, kus ei ole toite- ja väljatõmbeõhu süsteemi on võimalik väljatõmbeõhu energia siiski efektiivselt taaskasutada. EcoHeateri paigaldamine on lihtne ja pakub märkimisväärset energiasäästu kõrge kompressori COP-koefitsendi tõttu.

 • Lihtsam ja odavam paigaldada kui sissepuhkeõhu kanalite paigaldamine
 • Energiasääst, mis on võrreldav sissepuhke/väljatõmbe süsteemile üleminekuga
 • Paigaldamine ei häiri üürnikke
 • Haldab 6–60 korterit
 • Õhuhulk 0,2 – 3,0 m3/s
 • 6 erinevat suurust

Loe lähemalt: Home Concept Korterelamutele 

Jälgi oma seadmeid läbi IV Produkt pilveteenuse:

Proovi sisselogimisega:
Kasutajanimi: clouddemo@ivprodukt.se
Parool: demo2016